Czym zajmuje się doradca kredytowy?


Jak znaleźć odpowiedni kredyt dla siebie? Decyzja o zaciągnięciu kredytu jest trudna. Najpierw trzeba znaleźć ofertę, która będzie dopasowana do potrzeb kredytobiorcy. Pomóc w tym może doradca kredytowy Poznań. Jakie zadania pełni doradca? Jaka jest jego rola w procesie kredytowym? O tym w poniższym poradniku.

Jak uzyskać kredyt w banku?

Pierwszym krokiem powinno być ustalenie potrzeb kredytobiorcy. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy. Bank w takim przypadku nie pyta o cel, na jaki przyznawany jest kredyt. Kredytobiorca ma pełną dowolność podczas wykorzystania pieniędzy pozostawionych do jego dyspozycji. Niektóre potrzeby doczekały się jednak dedykowanych rozwiązań kredytowych. Przykładem jest kredyt samochodowy, który może ułatwić nabycie nowego lub używanego pojazdu. W realizacji potrzeb związanych z nieruchomościami sprawdzi się znakomicie kredyt hipoteczny. Zaletą dedykowanych rozwiązań jest dużo niższe oprocentowanie w stosunku do kredytu gotówkowego.

Jak przebiega przyznawanie kredytu?

Procedura przyznania kredytu związana jest z koniecznością obliczenia zdolności kredytowej. O czym mówi zdolność kredytowa? Jest to potwierdzenie, że wnioskodawca będzie w stanie bez problemu spłacić kredyt. Obliczenie zdolności kredytowej w przypadku zobowiązań o niskiej wartości nie powinno zamykać nikomu drogi do kredytu. Problem może powstać w momencie wnioskowania o długoterminowy kredyt hipoteczny. Pomocny może okazać się w takim przypadku doradca hipoteczny Poznań. Dzięki niezależnemu doradcy można szybko i łatwo porównać oferty wszystkich najważniejszych banków i znaleźć najbardziej dogodną ofertę dla kredytobiorcy.

Jakie jeszcze zadania pełni doradca kredytowy?

Doradca kredytowy udziela swojemu klientowi wsparcia na każdym etapie udzielania kredytu. Przed złożeniem wniosku może szybko naświetlić warunki wymagane przez wybrane banki. Doradca posiada również pełną wiedzę na temat dokumentów wymaganych przez bank podczas starania się o wybrany kredyt. Dzięki pomocy doradcy można zwiększyć swoją szansę na otrzymanie kredytu.

Szczegóły: your-choice.com.pl/