Do czego służą przegrody i kurtyny z pcv ?


Jeśli zapytamy przeciętnego Kowalskiego z czym kojarzą mu się kurtyny z pcv to dostaniemy odpowiedź, że głównie z kąpielą w wannie lub pod prysznicem. Skojarzenie zupełnie słuszne. kurtyny paskowe pcv. Jednak dzisiaj chcielibyśmy dostarczyć Państwu więcej informacji na temat kurtyn z pasów pcv, które są niezbędne do prowadzenia działalności w wielu gałęziach przemysłu. Czym są w takim razie kurtyny przemysłowe i jaka rolę pełnią ?
Kurtyny z pcv najczęściej są spotykane w branżach związanych z przetwórstwem żywności oraz z transportem i magazynowaniem. W pierwszym przypadku służą głównie do ochrony pomieszczeń przed wnikaniem zanieczyszczeń oraz różnego rodzaju insektów. W branży magazynowej przegrody plastikowe pełnią funkcję uszczelniacza, który chroni magazyny przed utratą ciepła oraz przeciwdziałają przeciągom. Kurtyny przemysłowe można spotkać również w zakładach przemysłowych, gdzie w produkcji wykorzystywane są głośne lub zagrażające zdrowiu maszyny. W takich przypadkach plastikowe przegrody chronią przed nadmiernym hałasem lub niebezpiecznym dla ludzi promieniowaniem.
Na rynku najczęściej oferowane są kurtyny wykonane z przeźroczystych materiałów, co gwarantuje bezpieczeństwo i dobrą widoczność na halach i w magazynach

Polecane: dekarz Poznań.